1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 20 grudnia. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele zgodnie z rozkładem mszy w dni powszednie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele.
3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w I piątek rano do godz. 8.00 i popołudniu od 15.30.
5. Do chorych z posługą sakramentalną pojadę w piątek od godz. 8.00.
6. W pierwszy piątek na mszę św. o 17.00 zapraszam kl. VIII.
7. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00. O godz. 10.30 spotkanie Dzieci Maryi.
8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu na mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci I-komunijnych. Również tego dnia swoje patronalne święto mają Dzieci Maryi, dlatego złożą swoje uroczyste przyrzeczenia.
9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. Sprzątały panie: Agata Pająk, Wiesława Piwowarczyk, Maria Kosowska, Janina Paliwoda, Ewelina Wanat, Magdalena Nędzkowska. W tym tygodniu w sobotę proszę dzielnicę Wiślana.
10. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny.
11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia wielu darów Bożych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

wtorek – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z
największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
środa – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku,
patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
– św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła,
autor kanonów Kościoła Wschodniego.
piątek – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w
Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
sobota – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy
duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz