1. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych codziennie przed mszą świętą.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a więc składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30.

4. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. W związku z tym serdeczne życzenia kierują do naszego organisty. Niech dobry Bóg wynagrodzi trudy tej posługi. Dziękuję również paniom, które prowadzą na co dzień śpiew w czasie liturgii i będę ogromnie wdzięczny, jeśli dalej będzie to tak pięknie kontynuowane.

5. Kandydatów na ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

6. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.30.

7. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończącą rok liturgiczny.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątały panie: Irena Wierzba, Elżbieta Kwarciak, Grażyna Wierzbic, Kazimiera Paliwoda. W tym tygodniu w sobotę proszę dzielnicę Podlesie.

9. Bardzo dziękuję p. Wiesławowi Kuchcie za renowacje okien w zakrystii dolnej i górnej. Dziękuję również panom Stanisławowi Kosowskiemu, Aleksandrowi Lelito, Mirosławowi Piegzikowi i Tadeuszowi Lizoniowi za pomoc w montażu.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Źródło. Jest jeszcze Kalendarz Misyjny.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

poniedziałek – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
środa – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony
spowiednik,
czwartek – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu
Bogu,
piątek – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań
chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz