1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

2. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30.

4. Zapraszam na adoracje Najświętszego sakramentu codziennie pół godziny przed mszą świętą.

5. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie przed mszą św.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątały panie: Zofia Osadzińska, Zofia Kosowska, Ewa Olszowik, Agnieszka Sarna, Marita Kosowska. W tym tygodniu w sobotę na 8.00 proszę Dzielnicę II i III.

7. W piątek spotkanie służby Liturgicznej Ołtarza oraz kandydatów na ministrantów na mszy św. o godz. 17.00, a po mszy św. krótka zbiórka.

8. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie Dzieci Maryi.

9. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” oraz kalendarz misyjny na 2020r.

10. Parafia otrzymała dodatkowe dofinansowanie na prace konserwatorskie kościoła. Muszą one być wykonane do końca roku, zaczynamy od wtorku, prace będą wykonywane przy lewej – wschodniej ścianie kościoła. Zadeklarowałem na ten cel 15 000 zł jako wkład parafii.

11. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego
we Francji, biskup,
Wtorek – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego,
zamęczony za wierność unii z Rzymem,
Środa – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy,
benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.