1. Zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą wieczorną mszą świętą.

2. W poniedziałek będziemy Panu Bogu dziękować za dar naszej świątyni w związku z przypadającą w tym dniu kolejną rocznicą pierwszej mszy św. odprawionej w tym kościele tutaj w Mętkowie. Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich parafian, którzy przyczynili się do sprowadzenia kościoła do Mętkowa i kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii. Po eucharystii odbędzie się XIII Koncert Papieski „Ojciec za rękę prowadzi mnie”. Wystąpi Arka Noego. Serdecznie zapraszam.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30.

4. W ostatnich dniach listopada zapraszam do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych przed każdą mszą św.

5. Spotkanie andrzejkowe Dzieci Maryi w sobotę o godz. 14.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent.

7. Bóg zapłać za złożone dary na cele inwestycyjne parafii w kwocie 5 672 zł.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie: Zofia Lech, Anna Pająk, Wiesława Lelito, Maria Warchoł, Monika Jaros, Marta Lelito. W tym tygodniu w sobotę proszę dzielnicę Podbagnie.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, a w nim ciekawa refleksja nad tym, czy w Polsce przestrzegana jest wolność religijna. Arka w całości poświęcona sanktuarium MB przy żłóbku w Kobylinie oraz Źródło.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia wielu darów Bożych..

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

sobota – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów
Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz