1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie do czwartku o godz. 16.30. Dzieci, które zbierały naklejki proszę, aby przyniosły plansze do zakrystii w przyszłą niedzielę. Na odwrocie proszę napisać imię, nazwisko i klasę lub ilość lat.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę na różańcu.

3. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Zapraszam na nieszpory za zmarłych i procesję na cmentarz o godz. 13.30, później o 15.30 msza święta w intencji zmarłych parafian.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą mszą św. Do chorych pojadę wyjątkowo w czwartek po mszy świętej, czyli ok. 17.30.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 16.15 w kościele odprawimy nabożeństwo w intencji zmarłych.

6. W listopadowej modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić w dni powszednie 15 min. przed poranną i wieczorną mszą świętą.

7. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

8. Od listopada zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa pół godziny przed wieczorną mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.

9. Dziękuje za zgrabienie liści przy kościele dzielnicy ul. Chechlanej i Bębenkom. Pracowali: Cecylia Szala, Bogumiła Pająk Zofia Jaros, Małgorzata Jarczyk, Stanisława Zborowska, Stanisława Szumniak, Anna Horawa, Janina Jarczyk, Halina Pająk, Agata Noworyta, Urszula i Piotr Paliwoda, Dawid Noworyta, Halina Ptasińska. Dziękuję za wywiezienie liści p. Grzegorzowi Pająkowi. Bóg zapłać ul. Chechlanej za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu w środę na 8.00 proszę dzielnicę Wilczak.

10. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii w kwocie 4678 zł.

11. W tym tygodniu zostały odebrane prace konserwatorskie w kościele i parafia spłaciła swoje zobowiązanie z tym związane w kwocie 25 081,20 zł.

12. W zakrystii Gość Niedzielny, Źródło, Arka i Mały Gość Niedzielny

13. Zaczęła działać strona nowa internetowa parafii. Zmienił się adres strony, jest on wywieszony w przedsionku i na karteczkach na stoliku. Są tam zamieszczone intencje mszalne, intencje pogrzebowe rozpisane przeze mnie i ogłoszenia. Wszystkie inne informacje będą pojawiały się w najbliższych dniach.

14. Solenizantów i jubilatów polecam orędownictwu świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

poniedziałek – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
piątek – wszyscy święci Pańscy.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz