1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek przed kościołem.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 15.00. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj wybieramy Duszpasterską Radę Parafialną. Bóg zapłać za oddane głosy na jednego przedstawiciela swojego rejonu.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składam serdeczne życzenia obfitości Bożych darów i polecam Bożej Opatrzności.

5. Serdeczną myślą i modlitwą otaczam rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. To szczególne cierpienie i ból będziemy polecać Panu Bogu we wtorek.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy we wszystkie środy października połączona jest z różańcem.

7. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, czyli w piątek.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów, a o godz. 11.00 spotkanie grupy Dzieci Maryi.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

10. Dziękuje za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty dzielnicy Piaski. Sprzątały panie: Teresa Basza, Józefa Wierzba, Halina Adamska, Ilona Sowa, Magdalena Kosowska-Jędryczka, Jadwiga Kusior, Elżbieta Fuczek, Zofia Klimara, Barbara Parzymięso, Antonina Nędza, Iwona Drabiec, Alicja Nędza. W kolejną sobotę zapraszam na godz. 8.00 dzielnicę Kościelna.

11. Polecam lekturę prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny i Źródło. Jest jeszcze Kalendarz Misyjny na rok 2020 za dowolną ofiarę którą przekażę na misje oraz kalendarz papieski Gościa Niedzielnego.

12. W przedsionku kościoła leżą kartki wypominkowe, proszę aby na nich wypisywać wypominki jednorazowe. Można je zostawić w zakrystii, tu też można zgłosić wypominki roczne.

13. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

wtorek – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka
zakonów karmelitańskich,
środa – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona
polskiego
księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
czwartek – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako
biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
piątek – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów
Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz